Historia Biura Ekonomiczno-Rachunkowego TAKSON sięga 01 października 1992 roku, bowiem w tym dniu Tomasz Pietras (Doradca Podatkowy od 1997 roku) założył jedno z pierwszych Biur Rachunkowych w Krakowie, które wówczas oferowało obsługę księgową dla firm z Krakowa i okolic. Ofertę księgową firmy uzupełniały wówczas kursy księgowości, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy.

Firma z biegiem lat  się rozrastała  i w miarę upływu czasu stała się firmą rodzinną, cieszącą się uznaniem setek zadowolonych klientów biznesowych.
Kontynuatorem historii Biura TAKSON  jest obecnie Biuro Ekonomiczno-Rachunkowe TAKSON 2 Mateusz Pietras, którego zasięg obejmuje całe województwo małopolskie.
W swoim portfolio posiadamy klientów m.in. z rejonu Podhala (Zakopane i okolice), Myślenic, Wadowic, Rabki-Zdrój, Krakowa, Wieliczki i wielu innych.


Razem tworzymy historię, która zobowiązuje nas do ciężkiej pracy, ponieważ dobry księgowy to osoba, która nie  tylko  zaksięguje  faktury i  obliczy  podatek,  ale przede  wszystkim  to  osoba,  która  pomoże i wspólnie z Tobą doprowadzi Twoją firmę do sukcesu, ... a Ty w tym czasie zajmiesz się swoim biznesem będąc pewnym, że sprawy podatkowe pozostawiłeś w rękach profesjonalistów... ..